Phoenix-Zeppelin

Společnost Phoenix-Zeppelin, spol. s r.o. je vedoucí firmou na trhu stavebních a zemních strojů, manipulační techniky a energetických systémů v České republice. Je součástí koncernu Zeppelin GmbH, který se orientuje na stavební stroje, energotechniku a sila. Toto partnerství a více než čtyřicet let zkušeností se stroji Caterpillar umožnilo firmě Phoenix-Zeppelin pro své zákazníky vybudovat jedinečný systém dodatkových služeb. Phoenix-Zeppelin je dynamicky se rozvíjející společností, která neustále rozšiřuje pole své působnosti o další typy strojů a techniky.

V současné době kromě strojů a energetických zařízení značky  Caterpillar poskytuje Phoenix-Zeppelin i výrobky dalších společností, jako jsou hutnící a vibrační technika Weber MT, manipulační technika Hyster, zemědělské stroje Challenger, drticí a třídicí technika značky MFL  a další. Phoenix-Zeppelin provozuje také vlastní půjčovnu stavebních strojů a zařízení The Cat Rental Store a nabízí také možnost pronájmu manipulační techniky Hyster. Komplexní a spolehlivá  řešení  v oblasti energetických systémů a řešení krizových situací poskytuje divize Energetické systémy. Společnost Phoenix-Zeppelin rovněž nabízí prodej použitých strojů a zařízení. Ve spolupráci s firmou Caterpillar poskytuje svým zákazníkům na vybrané použité stroje Caterpillar dva druhy záruk – Cat Certified Used a Stroje s prodlouženou zárukou (více informací zde). Tyto typy záruk jsou stále oblíbenější u všech zákazníků, kteří se rozhodují právě pro nákup použitého stroje.

Významnou součástí společnosti je také Divize Energetické systémy, která se věnuje realizaci systémů vysoce spolehlivého záložního napájení, jako jsou například energocentra, dočasné napájecí zdroje nebo různé typy záložních zdrojů. Prostřednictvím dceřiné společnosti CZ LOKO se společnost Phoenix-Zeppelin věnuje výrobě a rekonstrukci kolejových vozidel, kde je nyní klíčovým projektem modernizace lokomotiv řady 774 "Čmelák" v zemích bývalého Sovětského svazu.

Pro lepší pokrytí a rychlejší řešení požadavků klientů zřídila společnost Phoenix-Zeppelin celkem 13 poboček, čímž zajišťuje rovnoměrné pokrytí celé České republiky. Dceřiné společnosti můžete nalézt na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a na Ukrajině. V roce 2008 obrat společnosti činil 6 miliard Kč a počet zaměstnanců dosahoval 500.

Informační systém HELIOS Green je využíván nejen v české centrále Phoenix-Zeppelin, ale i na Slovensku a ve všech pobočkách těchto společností a představuje jednu z nejrozlehlejších implementací tohoto systému.